בוראקס – האם הוא מסוכן

הבוראקס הינו מינרל טבע, הוא למעשה מלח נתרן של חומצה בורית. הבוראקס, או במילים אחרות – חומצה בורית מגיע בצורה של אבקה גבישית. האבקה הזו מסיסה במים.

מה עושים עם בוראקס?

השימוש באבקת בוראקס הינו מגוון מאוד: ברוקחות הטבעית הוא משמש כמתחלב. הוא נפוץ מאוד בתעשייה בקשת נרחבת של תחומים: ניתן למצוא אותו בא לשימוש בתעשיית הצורפות בזהב ובכסף, והא גם נפוץ מאוד כמרכיב מרכזי לאבקת כביסה טבעית ומצוינת, זאת מפני שהוא שיש בו תכונות כימיות שתורמות רבות בפעולת הכביסה:

הוא גורם  להלבנה של הכביסה, והוא אף משפר את פעולתה של האקונומיקה. 

הבוראקס גם מרכך מים קשים בזכות ערך PH גבוה שיש לו, כך שהוא שומר על הרמה הטובה ביותר של PH  עבור פעולה של ניקיון. הבוראקס מנטרל ריחות רעים בכביסה ומסייע להיפטר מריחות לא נעימים בבגדי ילדים, בגדי ספורט וגופיות, והוא מסיר שאריות סבון מבגדים.

יש לו יכולת של חיטוי בגדים, מכיוון שהוא מעכב פטריות ועוד אורגניזמים רבים.

בעולמם של ילדים הבוראקס נפוץ מאוד כמרכיב משמעותי בסליים.

בוראקס – מסוכן או לא?

הרשת מלאה חוות דעת והערות בנוגע לבטיחות של השימוש בבוראקס, וביחס לרעילות שלו. מה שמעורר ספקות משמעותיים בנוגע לשימוש בו – אם בכלל.

התשובה לכך אינה חד משמעית: אמנם הרעילות של בוראקס במגע הינה ברמה גבוהה ברמה גבוהה כמעט פי 5 ממלח בישול, אולם לעומת זאת, בבליעה הרעילות שלו אינה גבוהה בהרבה מזו של מלח בישול.

מה שבטוח – אבקת בוראקס אינה מיועדת למאכל, ואסור להכניס כל כמות של אבקת בוראקס לפה. לגבי השימושים המקובלים בתעשייה ניתן ללמוד מההשוואה שלעיל כי הבוראקס בטוח יחסית.
בקרו באתר של 'אור המדבר' – רוקחות טבעית:
https://oilsisrael.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *