השתלת שיניים בזאלית

השתלת שיניים בזאלית היא מערכת השתלות מתקדמת, המשתמשת בחלק הבסיסי – קליפת המוח של עצמות הלסת לצורך שמירה על שתלים דנטליים, אשר תוכננו באופן ייחודי לאכלוס באזורי העצם הקורטקלית. 

השתלת שיניים בזאלית 

עצם הבסיס מספקת עצם קליפת המוח באיכות מעולה לשמירה על שתלים ייחודיים ומתקדמים אלה. השתלת שיניים בזאלית ידועה גם בשם השתלת קליפת המוח.

השיניים ממוקמות בחלקי עצם פחות צפופים של עצמות הלסת הנקראות עצם האלביולרית. זה ידוע גם בשם עצם הקרום של הלסת. העצם הפחות צפופה והאלברואלית או של הקרסטל מתחילה להיספג בהדרגה ונסוגה, ברגע שהשיניים הולכות לאיבוד. 

העצם שנשארה בסופו של דבר לאחר רגרסיה של העצם האלוואולרית בעקבות אובדן שיניים היא עצם הבסיס שנמצאת מתחת לעצם האלוואולרית. 

עצם הבסיס פחות מועדת לספיגת עצמות וזיהומים. הוא צפוף מאוד, מורכב בקורטיקציה ומציע תמיכה מעולה בשתלים.

מה קורה כאשר כל השיניים נופלות? 

כאשר כל השיניים הולכות לאיבוד, הגוף מכיר בכך, שחלק מעצמות הלסת התומכות בשורשי השיניים כבר אינן נחוצות. כך הגוף מתחיל לספוג מחדש את המינרלים באזורים אלה לשאר הגוף בו ניתן להשתמש בהם. 

תהליך זה נקרא resorption. בכך מתחילה עצם הלסת להתכווץ לאט. לאחר 10 עד 20 שנים, לעתים קרובות, נותרות מעט מאוד עצמות לסת, כדי אפילו לתמוך בתותבות שלך. 

זה בתורו, מוביל להתמוטטות הפנים בגלל אובדן גובה הפנים האנכי והרקמות הרכות הופכות רופפות, מכיוון שלשרירי הלסת אין הרבה עבודה כפי שהיה בעבר.

מה זה שתלים קונבנציונליים 

שתלים קונבנציונליים ממוקמים בעצם האלברולרית של הקרסטול, המורכבת מעצם פחות איכותית ומועדת יותר לספיגה. עצם הבסיס נוטה פחות לספיגת עצמות בגלל המבנה הצפוף ביותר שלה. השתלים שלוקחים תמיכה מעצם הבסיס, מציעים פתרונות מצוינים וארוכי טווח לאובדן שיניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *