רופא שיניים לילדים – כיצד בוחרים רופא שיניים לילד

אחת הבחירות המשמעותיות שנדרשים הורים לעשות עבור ילדיהם, היא בחירה של רופא שיניים לילדים. זה אומנם נשמע כמו בחירה מובנית מאליה במקרים מסוימים, שכן אפשר לפנות אל רופא של הקופה או רופא שהמרפאה שלו נמצאת קרוב לבית, ויחד עם זאת, יש משמעות לבחירה הזאת, בטווח הקצר והארוך. 

בטווח הקצר, יש לבחירה הזאת משמעות, מסיבה מאוד פשוטה, כל טיפול שהילד יצטרך לעבור אצל הרופא יכול להשפיע על בריאות השיניים. אף על פי שעד גיל מסוים מדובר בשיניי חלב, עדיין, על מנת שהשיניים יצמחו בצורה נכונה ולא ייפתחו זיהומים ודלקות, הרי שכל טיפול חייב להתבצע בצורה מקצועית ואיכותית. 

בטווח הארוך, לא רק מבחינה טיפולית יש משמעות לאיכות הרופא אלא גם מבחינה נוספת והיא, אם בוחרים רופא איכותי וטוב, רופא קשוב וסבלני, אזי אפשר להבטיח שהילד לא יצטרך להתמודד עם טראומות שיכולות להשפיע עליו. ישנם אנשים שמתמודדים עם חרדות מטיפולי שיניים, בגלל העובדה שבילדותם הם טופלו על ידי רופאי שיניים שלא היו מספיק עדינים, קשובים וסבלניים אליהם. הטראומה של הטיפול המשיכה איתם גם לבגרותם. 

כיצד בוחרים רופא שיניים לילדים בצורה נכונה

ראשית, צריך לבחור רופא שמתמחה ספציפית בטיפול בילדים כמו ד"ר איתן וינשטיין ובפרט בגיל של הילדים שלנו. רופא כזה סיגל לעצמו, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה התנהגותית, יחס שמתאים לעבודה עם ילדים. 

שנית, חשוב לבחור רופא שיהיה קשוב לילד וכן זמין לצרכים שלו. לא רק במובן הזה שבכל עת הוא יסכים לקבל אותו, אלא גם במהלך הטיפול יהיה זמין עבורו. 

שלישית, יש לבחור רופא שיניים שעובד במרפאה שמספקת תחושה נעימה, אווירה טובה ורגועה אשר מתאימה לילדים וגורמת להם להרגיש טוב. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *