פסיכולוגית דתיה ירושלים

פסיכולוג דתי הוא אדם בעל תואר בפסיכולוגיה וגם בעל רקע דתי. הם מאומנים להבין את ההיבטים הפסיכולוגיים של הדת.

אתה יכול למצוא אותם בכנסיות, בתי כנסת, מסגדים ומקדשים. לעתים קרובות הם נקראים לעזור לאנשים שחוו חוויות טראומטיות עם מוסדות דתיים או שיש להם שאלות לגבי אמונתם.

ישנם פסיכולוגים דתיים רבים שמציעים שירותי ייעוץ ליחידים או לקבוצות בנושאים שונים כגון מאבקים רוחניים ובעיות במערכות יחסים.

אנשים רבים מתקשים לקבל את העובדה שאמונות דתיות אינן הדרך היחידה להבין את העולם. אנשים עם אמונות דתיות נאבקים לעתים קרובות עם הרעיון הזה ומרגישים שהם לא חופשיים לחקור רעיונות אחרים.

מחפשים פסיכולוגית דתיה בירושלים? צרו קשר עם פסיכולוגית דתיה >>>

דרישות דתיות

מאמר זה מספק סקירה כללית של כמה מהדרכים שבהן פסיכולוגים יכולים לעזור לאנשים אלה.

לא תמיד קל למצוא את סוג העזרה הנכון כשאתה במצוקה. לדוגמה, אם אתם נאבקים בדיכאון או בחרדה יכולים להיות מכשולים רבים שמונעים מכם לקבל עזרה. מכשול אחד כזה הוא הסטיגמה הקשורה לבעיות נפשיות שלעתים מונעת מאנשים לפנות לעזרה מקצועית בירושלים. סטיגמה זו עלולה להקשות על אנשים לדבר על הבעיות שלהם ולהגיע לתמיכה.

ירושלים היא עיר עם אוכלוסייה מגוונת, הכוללת אנשים מכל העולם. אוכלוסייה זו כוללת אנשים דתיים, שלעתים קרובות אינם מסוגלים למצוא עזרה נפשית בקהילות שלהם.

עזרה נפשית

העזרה הפסיכולוגית לדתיים בירושלים ניתנת על ידי האגודה האקומנית היהודית-נוצרית לטיפול פסיכולוגי ורוחני (JCEPSC). ה-JCEPSC מספק מרחב בטוח לאנשים דתיים לדבר על החוויות שלהם עם בריאות הנפש וטיפול רוחני.

ה-JCEPSC מעניק עזרה פסיכולוגית לדתיים בירושלים. יש להם משרדים הן בעיר העתיקה והן בעיר החדשה בירושלים. כמו כן, הארגון מספק ייעוץ במקום באירועים שונים במהלך השנה כמו רמדאן ויום כיפור.