לילות לא שקטים, כך תתמודדו עם בקיעת שיניים

אחד הקשיים הגדולים בגידול ילדים הוא ההתמודדות הלא פשוטה בעת בקיעת שיני החלב שלהם. מדובר בכאבים מאד רציניים כאשר מגיע השלב אשר בו השיניים חותכות את החניכיים ויוצאות החוצה.

הכאבים הם עוצמתיים מאד וכבר נאמר שאילו מבוגרים היו צריכים לחוש כאבים כה עזים, היה להם קשה מאד לעמוד בכך.

בקיעת שיניים אצל תינוקות

התגובה של כל תינוק היא שונה בעת בקיעת השיניים והיא גם משתנה בהתאם לסוג השן. קיימות שיניים כמו הטוחנות אשר בדרך כלל הכאבים שלהן משמעותיים יותר.

יש תינוקות שמפתחים חום ואפילו חום גבוה עקב כך, אחרים מצוננים והדבר מוביל לעתים לדלקת ריאות או למחלת ילדים.

בעת הוצאת שיניים אצל תינוקות הם מרגישים מאד לא טוב, אוכלים ושותים מעט מאד, חסרי מצב רוח, נדבקים בדרך כלל להורים, אינם רגועים, צמודים למוצץ שלהם וחסרי חיוניות לעומת היום יום שלהם.

הטיפול בתינוקות בעת בקיעת שיניים

הטיפול משתנה בהתאם לצורך ולכל מה שקורה באופן אינדיבידואלי. אם יש חום, מקבל התינוק תרופה להורדת החום אשר היא גם משככת כאבים ולכן מקילה עליו בנושא הכאבים. בנוסף לכך קיימים כמה סוגים של משחות טבעיות למריחה על החניכיים. הן בדרך כלל יוצרות קיבעון מסוים בחניכיים ולכן מקלות על הכאב.

יש גם משחקים מפלסטיק ייעודיים לתקופה זו, אשר מניחים אותם במקרר ומלמדים את התינוק לאחוז במשחק, להניח אותו בתוך הפה או לשפשף את החניכיים כדי להפחית משמעותית את רמת הכאבים, ראו דוגמא בלינק.

קיימים גם תוספי תזונה אשר מסייעים לתינוק להתמודד במצב הכול כך קשה עבורו.

בימים הללו בדרך כלל התינוק בבית, אינו מגיע למשפחתון או למעון עקב החום. לכן מעניקים לו בבית מעטפת חמימה של ימים רגועים אשר בהם הוא קצת משחק, נהנה מהטלוויזיה, ישן הרבה ומתאושש לאט לאט מהמצב שאליו נקלע.

במקרים רבים מצב זה חוזר על עצמו לאחר כמה שבועות או כמה חודשים כאשר שיניים אחרות בוקעות. ההורים חווים לילות רבים ללא שינה ולכן ההתמודדות עם המצבים הללו אינה פשוטה לחלוטין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *