כל מה שכדאי לדעת על יישור שיניים

יישור שיניים

האם שיניים עקומות גורמות לך להסתיר את חיוכך או אפילו להימנע מאירועים חברתיים מסוימים? האם אתה חושב שתיקון החיוך שלך כרוך בטיפול של שנים? אז יש לנו חדשות טובות עבורך: כעת, לילדים ולמבוגרים יש יותר אפשרויות מתמיד ליישור שיניים או לתיקון לסתות לא אחידות. חדשות טובות עוד יותר: הטיפולים האורתודנטיים של ימינו כוללים שימוש במכשירים פחות פולשניים, מכשירים נשלפים ואפילו זמני טיפול קצרים יותר.

באיזה גיל אפשר להתחיל?

בעבר יישור שיניים היה מיועד בעיקר לבני נוער אבל היום לאחר התפתחות טכנולוגיות שונות שהובילו ליצירת אופציות נוספות לטיפולי יישור שיניים, הרבה מבוגרים בוחרים ליישר את השיניים שלהם גם בגיל מאוחר.

אופציות הטיפול שיש היום מאפשרות לך ליישר את השיניים מבלי שהתהליך יראה כלל.

שלבי הליך יישור השיניים

השלב הראשון הוא ללכת לאורתודנט. כדי לבדוק אם אתם צריכים בכלל יישור שיניים ואם זאת אופציה עבורכם כדאי ללכת לאורתודנט שהוא רופא שיניים המתמחה בתחום יישור השיניים, אתו גם תוכלו להתייעץ איזו שיטת טיפול מתאימה לכם.

בשביל לבדוק שאתם אכן מתאימים ולקבוע שיטת טיפול מתאימה יערכו לכם בדיקות מקיפות של תפקוד הפה והפנים, צילומי פנים ופה, צילומי רנטגן וכו'.

בהתאם לשיטת הטיפול שנבחרה הרופא ייצור דוגמאות של תבניות השיניים שלכם כדי ליצור עבורכם על סד מותאם אישית.

השלב הבא הוא השלב המעשי בו מתחיל הטיפול ומרכיבים את מכשיר יישור השיניים. כל שיטת טיפול מצריכה הקפדה על היגיינת הפה כדי למנוע זיהומים ובעיות חניכיים וביקורים אצל הרופא על מנת לעקוב אחר התקדמות הטיפול.

שיטות מובילות ליישור שיניים

הגשר המסורתי – מורכב מקוביות קבועות, חוטים ופסים אלסטיים הפועלים יחד בכדי להזיז את השיניים למיקום החדש. הפלטה של ​​היום קטנה יותר וקלילה יותר מגרסאות קודמות, ואתה יכול אפילו לבחור את העדפת הצבע שלך.

קשתיות שקופות – כוללות סדרה של קשתיות בהתאמה אישית הניתנות להסרה. הקשתיות מתחלפות בערך כל שבועיים עד שהשיניים עוברות למקומן החדש. הקשתיות פחות מורגשות מהפלטה המסורתית והן מוסרות בקלות לאכילה, צחצוח וחוט דנטלי.

פלטות דיימון – כוללות סמכים שפועלים עצמית, כלומר הם משתמשים במנגנון החלקה במקום ברצועות אלסטיות כדי להחזיק את החוטים במקום. אמנם הם פחות מורגשים מהקוביות המסורתיות, וזמן הטיפול עשוי להיות קצר יותר, אך זו יכולה להיות גם אפשרות יקרה יותר.

פלטות לינגואליות – מכונות לעתים קרובות פלטות פנימיות, ממוקמות על החלק הפנימי של השיניים ומוסתרות מהעין. הן יכולות להוות אפשרות אידיאלית למי שלא רוצה מראה של פלטה. פלטות אלו מותאמות אישית ועשויות להיות יקרות יותר מהגשר המסורתי.

טיפולים קצרי טווח – יכולים להיות אפשרות אידיאלית עבור מטופלים שרוצים יישור קוסמטי אך אינם זקוקים לתיקונים מורכבים. זמן הטיפול הקצר יותר והעלות הנמוכה בהשוואה לסד המסורתי הופכים את אלו לאופציה מושכת עבור המועמדים הנכונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *