הסיבות לריח רע מהפה

תופעת ריח רע מהפה היא אחת התופעות המביכות ביותר, היא אמנם אינה מסוכנת בריאותית, אך לאדם הסובל ממנה לא נוח להימצא בחברתם של אנשים אחרים, בשל הריח המרחיק אותם ממנו, ואכן תתפלאו אבל לתופעה הזו יש שם רפואי קוראים לה: הליטוזיס.

ניתן לראות כי רבים מהמקרים של ריח רע בפה קורים בבוקר, כי בשינה הפה פחות חשוף לחמצן, אז יש לדעת כי לרוב תופעה זו נעלמת עם צחצוח השיניים, אך לעיתים יש לומר כי תופעה זו נמשכת לאורך כל שעות היום.  אם כך ניתן לומר כי מחקרים רבים מראים כי אנשים רבים סובלים מריח רע מהפה, אז מה הן הסיבות לריח רע מהפה?

הסיבות לריח רע מהפה הן רבות, וניתן להצביע על מספר איברים, שמהם הריח פה יכול להגיע:

הפה– הפה הינו האיבר העיקרי, שממנו מגיע ריח רע מהפה, מין הסתם, ניתן לומר כי ריח מהפה מקומו נעוץ בעובדה כי נשארים חלבונים בפה, וחלבונים הלו מפורקים על ידי חיידקים ופירוק זה הוא בעצם המקור לריח הפה שאנו מכירים.

הלשון– הלשון יש לה תפקידים רבים מאד היא משמשת לדיבור ולניקוי של השיניים, אך לא תמיד אנו יכולים לדאוג לניקוי הלשון שלנו. החלק האחורי של הלשון כלל אינו זוכה לניקוי. בחלק זה מצטברים הרבה מאד חיידקים. חיידקים אלו מתרבים על גבי שיירי מזון והפרשות מהאף, כאשר החיידקים הללו מפרקים את המזון שנמצא בפה שלנו נוצר הריח הרע

החניכיים– אחת הסיבות היותר נפוצות לריח רע מהפה, אינן קשורות לשיניים או ללשון היא דווקא לחניכיים, וכן יש לדעת כי ישנה דלקת חניכיים הגורמת לריח רע מהפה.

אף– אמנם מפליא מאוד, אך איבר נוסף שיכול לגרום לריח רע מהפה הוא האף, לכן ניתן לראות כי דלקת בסינוסים עלולה לגרום לריח רע מהפה ועוד.

גרון–  עוד איבר, שממנו יכול להגיע ריח רע מהפה הוא הגרון. בגרון נמצאים שני איברים שקורים להם שקדים שמצטברת בהם פסולת הגורמת לריח רע מאוד  מהפה של האדם.

אולי יעניין אותך גם איך לבחור מברשת שיניים לילד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *