רופא שיניים מי מפחד

אחת הפוביות המוכרות ביותר בעולם הרפואה, היא פוביה מרופא שיניים. מדובר על פוביה שלא מעט אנשים מתמודדים איתה, אפילו יש לה שם דנטופוביה. זהו פחד מטיפולי שיניים, אשר גורם לאנשים אשר מתמודדים עם בעיה זו, לא ללכת לטיפולי שיניים מה שכמובן גורם להם לבעיות רבות, אשר עלולות לפגוע בבריאותם. 

> קראו בהרחבה באתר של מרפאת ד"ר איתן אוראל

דנטופוביה היא תופעה מוכרת בה פחד טבעי מטיפולים הופך קיצוני ואפילו לא רציונאלי. הפחד נובע מכמה סיבות. ראשית, מרעש המקדחים שפועלים בזמן הטיפול, שנית, מעצם העובדה שאין למטופלים אפשרות לשלוט על מה שקורה סביבם. בין אם זה בגלל שהם מורדמים ובין אם לאו. חשוב להדגיש, זה שונה מאשר טיפולים אחרים, שכן, במקרים שונים הטיפול הוא הרבה פחות מסיבי, ברוב המקרים הוא קורה לעיתים רחוקות, וקל יותר להיות בשליטה. 

לפני שנסביר מי מפחד מרופאי שיניים בדרך כלל, צריך לציין שאפשר להימנע מהפחד או להתגבר עליו. ניתן להימנע ממנו באמצעות עבודה עם רופא שיניים מנוסה וקשוב, באמצעות תנאים טובים ונוחים במסגרת מרפאת שיניים בירושלים וכן באמצעות חומרים שונים שניתן להשתמש בהם לפני הטיפול, כמו למשל גז צחוק. 

מי מפחד מרופאי שיניים ומדוע

מחקרים מלמדים שאין סוג מסוים של טיפוס אשר מתמודד עם חרדה מטיפולי שיניים. אלה יכולים להיות צעירים ומבוגרים, גברים ונשים, אנשים שעוברים הרבה טיפולים או כאלה שעוברים מעט. 

בדרך כלל, מי שמתמודד עם פוביה כזו הם אנשים שיש להם טראומה כתוצאה ממפגש לא נעים עם רופא שיניים בעבר. אלה יכולים להיות ילדים שעברו טיפול שזכור להם בצורה רעה, מבוגרים שעברו טיפול כושל ועוד. לכן, יש חשיבות רבה לאופי הגישה של הרופא, בין אם הוא הראשון שאנחנו פוגשים ובוודאי, אם מדובר ברופא אליו אנחנו פונים, אחרי טיפול אצל רופא אחר. 

בכל מקרה, חשוב שנדע להתמודד עם הפחד, חשוב שנדע להתגבר עליו, על מנת שנוכל לעבור טיפולי שיניים בצורה טובה ולא נצטרך למצוא את עצמנו עם פחדים שיכולים להשפיע על אופי הטיפול, יכולים להשפיע על הדרך לשמור על בריאות השיניים שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *